Նոյեմբերի 3-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որտեղ ներկայացվել են «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով ՀՀ դատախազությանը նախատեսված միջոցները եւ իրականացվելիք ծրագրերը:
ՀՀ դատախազությանը նախատեսվում է հատկացնել 6 մլրդ 681 մլն դրամ: Կիրականացվի 3 ծրագիր՝ 4 միջոցառմամբ: Ֆինանսավորման աճը  կկազմի 8,7 տոկոս:
ՀՀ դատախազության գլխավոր քարտուղար Համայակ Նավասարդյանի տեղեկացմամբ՝ գալիք տարի դատախազությունը նախատեսում է իրականացնել  «Դատավարական ղեկավարում  եւ դատախազական հսկողություն», «Մասնագիտական ուսուցում եւ որակավորման բարձրացում» եւ «Փորձաքննությունների ծառայություններ» ծրագրերը:
«Դատավարական ղեկավարում  եւ դատախազական հսկողություն» ծրագրին կտրամադրվի 5 մլրդ 929 մլն դրամ, որն ընթացիկ տարվա համեմատ 136 մլն դրամով ավելին է: Համայակ Նավասարդյանը նշել է, որ ֆինանսավորման շուրջ 90 տոկոսը ուղղվելու է աշխատավարձերին, 2,3 տոկոսը՝ սոցիալական նպաստներին, 8 տոկոսը՝ ծառայությունների ու ապրանքների ձերքբերմանը, իսկ 0,2 տոկոսը՝ այլ նպատակների համար:

On November 3, the joint sitting of the RA NA Standing Committees on State and Legal Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs was held where means envisaged for the RA Prosecutor General’s Office by the RA draft law on the RA State Budget for 2022 and programmes to be implemented were presented.
It is planned to allocate 6bln 681mln AMD to the RA Prosecutor General’s Office. 3 programmes with 4 events will be implemented. The financing growth will be 8.7%.
As the General Secretary of the RA Prosecutor General’s Office Hamayak Navasardyan has informed, the Prosecutor General’s Office plans to implement the Judicial Management and Prosecutorial Control, Professional Education and Qualification Upgrade, Examination Services programmes.
5bln 929mln AMD will be allocated to the Judicial Management and Prosecutorial Control programmes which is more compared with the current year by 136mln AMD. Hamayak Navasardyan noted that about 90% of financing will be directed to wages, 2.3% - social allowances, 8% - achievements of services and goods, and 0.2% for other purposes.